4 thoughts on “Tlačová správa ZAP (20.12.2018) – Dôvodom nerokovania a pretrvávajúcej nedohody ZAP a VšZP je politické rozhodnutie

  1. Je pozoruhodné , ako VšZP sa snaží o blaho pacienta a jeho spokojnosť s lekárom. Na jeseň zavedie aplikáciu ohľadne spokojnosti pacienta s lekárom a v januári im už je ľahostajné či je pacient so svojim lekárom spokojný, nech ide k tomu lekárovi , ktorý je zazmluvnený , s tým už musí byť pacient spokojný, keď je s ním spokojná VšZP…

  2. Asi sme všetci trochu smutní, ale hlavne dosť nahnevaní, ako prebiehajú rokovania! To nie sú rokovania, to sú „príkazy“ o podpísaní niečoho, s čím vlastne od začiatku nesúhlasíme! Ani náznak kompromisu, či ochoty riešiť veci formou nejakého „prechodného obdobia“ s ústupom od direktívneho prístupu VšZP! Veď niekedy sme podpisovali dodatky na 3 mesiace, tak prečo zo strany VšZP nevidno ani len náznak ochoty rokovať??? Je za tým niečo alebo niekto silnejší??? Ak by to tak bolo, tak o to viac treba zachovať jednotu! Aby sa odhalili veci, ktoré možno my ani bežní ľudia nevidia, ale ktoré „hýbu“ slovenským zdravotníctvom! Bolo by to ideálne, keby sme všetci ťahali za jeden povraz, aby sa ozvali teraz aj tí, ktorí síce podpísané zmluvy majú, ale nie sú spokojní … lebo nestačí byť len nespokojný. kritizovať tam, kde veci nemožno ovplyvniť! To robí veľa ľudí v našom štáte, ale príde ku voľbám – tam, kde môžu oni veci ovplyvniť – tam rezignujú a nevyjadria svoj nesúhlas! A tak to potom vyzerá v celej spoločnosti – nespokojní občania, ktorí sú ale pasívni a neochotní riskovať svoj „komfort“ kvôli tomu, aby sa veci pohli dopredu! Takže, všetci tí, ktorí máte ešte guráž a odhodlanie stáť pevne, vydržme! V januári budeme mať na základne verejného príslubu platby za december, takže nebudeme bez príjmu … a potom uvidíme. Chce sa mi tu povedať a parafrázovať to známe „Ráno múdrejšie večera“ keď sa človek má rozhodnúť ako ďalej a je dobré sa na to vyspať, tak teraz by som povedala vzhľadom na našu situáciu „Nový rok 2019 múdrejší starého roka 2018“ a nechajme si čas a pokoj na uvažovanie, čo ďalej … Požehnané sviatky všetkým!

  3. Dobrý deň kolegovia.
    Len krátko . . . Vydržme, nech už to dopadne akokoľvek. Nie je to teraz dobré, tak to nebude ešte chvíľu, ale ak vydržíme musí sa to ukázať.
    Prajem pokojné sviatočné dni a ďakujeme ZAPu.

  4. Netreba zabúdať že svojim postojom dávajú najavo že aj pacienti neštátnych ambulancií sú pre nich pacienti druhej kategórie. Od platieb od poisťovní sa priamo odvíja aj odmeňovanie zamestnancov. Po zavedení kategórie praktická sestra (predtým zdravotný asistent) nastane únik zdravotných sestier do nemocníc kvôli lepšiemu platovému ohodnoteniu a pre pacientov na ambulancii zostanú „len“ praktické sestry. Častokrát to postačuje, ale sú špecializované ambulancie, kde zdrav. sestra, resp. diplomovaná sestra je veľmi potrebná. Za aktuálnej situácie nebudú ambulancie konkurencieschopné čo sa týka platového ohodnotenia sestier.

Pridaj komentár

Začnite písať... Pre zrušenie stlačte ESC.

Na začiatok