ZAP vždy stojí a stál za svojimi členmi, nie za osobnými záujmami jednotlivcov

 

Milí kolegovia, ZAP-áci,

nemôžeme nereagovať na klamstvá a zavádzajúce informácie zverejnené po kliknutí na tento odkaz:

http://new.aslsr.sk/aktualita/?articleId=ako-prebiehali-rokovania-s-vszp—zmluvne-a-cenove-podmienky-od-1–jula-2018

Právom sa preto pýtame, či je pravda to, čo vo zverejnenej informácii na svojom webe Zdravita dňa 9.11.2018 uvádza? 

LEBO:

 1. Ak by bol ZAP spokojný s podmienkami, ktoré Zdravita vo VšZP prijala, bol by ZAP v zmluvnom vzťahu s VšZP už od 1.7.2018. A NESTALO SA TAK.
 2. Ak by bola pravda, že došlo k reálnej spolupráci medzi ZAP a Zdravitou s jasnými pravidlami, Zdravita by nikdy nemohla podpísať zmluvu s VšZP bez súhlasu a podpory ZAP. NESTALO SA TAK.

My v ZAP-e sme urobili sme všetci maximum preto, aby sme uspeli. Vedenie Zdravity namiesto toho, aby podporilo iniciatívu ZAP, urobilo všteko preto, aby boli zástupcovia ambulantných lekárov neúspešní a aby bola úspešná VšZP.

Ako iste všetci dobre viete, Zdravita sa zaviazala nevytvárať nátlak na VšZP a poslušne počkať na ponuku prostriedkov, ktoré jej VšZP v roku 2019 „vyhradí.“ Toto nie je a nebude naša cesta. Sme za také rokovania a uzatvárania dohôd, kde sa budú bez emócií posudzovať a prehodnocovať podmienky kontraktu, v ktorom prostriedky vyzbierané poisťovňou sa použijú v maximálnom rozsahu na poskytovanú zdravotnú starostlivosť a nie na tvorbu zisku. Preto veríme, že si všetci členovia Zdravity aj nemandanti pozorne prečítajú ponuku, ktorú dostali.

Z dostupných informačných zdrojov už vieme s poľutovaním konštatovať, že podpísané memorandum nedzi Zdravitou a VšZP predpokladá ešte menšie navýšenie úhrad než sme pôvodne predpokladali. Tento typ dohody a kontraktu je podľa našich analýz tak výhodný pre VšZP, že skutočne bude môcť dodržať svoj záväzok o dosiahnutí predpokladaného zisku minimálne vo výške 70 miliónov EUR.

Netvárme sa prosím, že to nevidíme a podporme sa navzájom vstupom do ZAP-u, ktorý dnes už ako jediný neustále požaduje iba spravodlivé prerozdelenie verejných financií. Nie je vtom žiadny zločin požadovať za Vašu poctivú prácu aspoň lepšiu odmenu. Radi by sme požadovali adekvátnu odmenu, ale na to by musel mať ZAP minimálne 4000 členov. 

Prečo to ale všetko spomíname? Už nie je čas špekulovať a vyčkávať, či Vám niekto niečo náhodou ponúkne. Ak sa my teraz nespojíme, tak premárnime historicky najoptimálnejší okamih, kedy vieme, že v systéíme je dostatok prostriedkov a jediné, čo nám chýba je spojiť sa do silného ZAP-u, ktorý má potenciál, schopnosti a je tu pre VÁS, VŠETKÝCH AMBULANTNÝCH LEKÁROV! Je tu pre Vás a má stále chuť hájiť Vaše oprávnené nároky, čo v minulosti opakovane dokázal nie slovami, ale skutkami.

Preto prosíme všetkých, aby hodili svojim kolegom i túto ďalšiu výzvu do schránky. Veríme, že raz dôjde k tomu, aby iniciatíva za účelom vzniku jednotnej a spoločnej organizácie prišla zdola, z rádových poskytovateľov ambulantnej zdravotnej starostlivosti.

Chceme upozorniť všetkých, že ktokoľvek vstúpi do ZAP, nemá čo stratiť, môže len získať viac sebaúcty, viac peňazí, lepší kontrakt a postavenie rovnocenného partnera.

Kedy ak nie teraz? Kto ak nie my? Ako, ak nie jednotou nás všetkých.

Kolegyne, kolegovia, kaša sa varí teraz a ak chceme byť úspešní tak jedine spolu a v ZAP. Vedenie ZAP Vám ukáže a dokáže, že stojí za Vami a nie za svojimi osobnými záujmami. 

Ukážme všetci vedeniu Zdravity, že sa to dá aj ináč.

(Čakajú a za silných sa schovávajú len zbabelci.)

Ďakujeme za podporu.

Váš ZAP

…………………………………………………………………………

https://mediweb.hnonline.sk/diskusia/nazory/cas-hra-v-neprospech-poistencov-vszp

33 thoughts on “ZAP vždy stojí a stál za svojimi členmi, nie za osobnými záujmami jednotlivcov

  1. Dobrý deň. Ďakujeme za podporu. Vážime si podporu každého člena, ktorý ZAP, ale najmä sám seba podporil, podržal, odolal nátlaku a individuálne nevýhodné zmluvy s VšZP nepodpísal. Veríme, že takýchto lekárov, ktorí sa dali zlákať prázdnymi sľubmi a nepodloženými deklaráciami, či memorandami VšZP nie v ZAP-e až tak veľa ako píšete, nakoľko aj vyjadrenia zamestnancov VšZP o počte tých, ktorí údajne už podpísali sú zavádzajúce a skutočnosť je úplne iná. VšZP Vás presviedča o veciach a faktoch, ktoré nie sú pravdivé len preto, aby ste pod nátlakom individuálne podpísali. Tí z Vás, ktorí si však sami seba vážia a vydržia spolu s nami bojovať až do konca, sa určite dočkajú vytúženej odmeny a takých zmluvných podmienok, ktoré budú odzrkadľovať naše oprávnené požiadavky. Pekný deň. Dolinková Zuzana

 1. Dobrý deň!

  V prvom rade sa chcem poďakovať ZAPu za boj a podporu!!!!!

  Čudujem sa kolegom, ktorí sa nechali „opiť rohlíkom“, ak takí sú….Buď sa majú tak dobre alebo si sami seba vôbec nevážia….

  Od nového roku sa opať zvyšuje minimálna mzda na 520Eur! O 40 Eur viac, oproti roku 2018!A to ju ešte musíte vynásobiť koeficientom náročnosti práce! Určite stúpne hodnota aj stravných lístkov a Boh vie, čoho ešte….

  Ja som SVLZ-rehabilitácia…Mám troch zamestnancov, čo nie je málo.Neviem si ani predstaviť, čo by bolo, ak by sa aspoň došasne nezaviedlo bezlimitné prostredie pre ambulantné výkony /Dôvera, UNION/, ktoré sa bude ešte prehodnocovať a je možné, že sa k limitom poisťovne vrátia! Ak dobre čítate zmluvy….

  K VZP sa vôbec nevyjadrujem…Ak by som s ňou nemala zmluvu,musela by som dvoch zamestnancov prepustiť a tie davy pacientov, by som s jedným nemohla obhospodáriť, pretože by ich jeden človek nezvládol.To sa proste nedá. Žiadne“ opíjanie rohlíkom“ som s nikým nikdy nepodpísala, ani teraz so VZP. Ak to nedopadne v náš prospech/ ak nejaký bude…/, tak sa iba urýchli moje už dááávno zamýšlané rozhodovanie o zátvore ambulancie a SVLZ.Pretože je rozdiel pracovať s kapitácou a jednou sestrou, byť špecialistom s jednou sestrou a byť lekárom SVLZ s tromi a viac zamestnancami…
  Stačí si pozrieť na internete tržby jednotlivých poskytovateľov…
  Prepáčte mi, kolegovia,moju smelosť, ale niektorí plačete aj neopodstatnene a mnohí sa nevieme doplakať…Tak to je….

  Som veľmi vďačná ZAPU zato, čo pre nás urobil a robí .Buďme jednotní a nenechajme sa „opiť rohlíkom“.

  Ambulancie končiacich kolegov sú NEPREDAJNÉ! A to hovorím o Košiciach! Stačí sledovať stránku KSK…Tam je jasne vidno, ako sa rozdeľuje zdravotná dokumentácia buď medzi ešte pracujúcich kolegov alebo ju preberá nemocnica, čo je v podstate „znárodnenie“, pretože sa nenašiel poskytovateľ, ktorý by o ňe prejavil záujem!!!! Začínajú byť lokality, kde o chvíľu nebude žiadna zdravotná starostlivosť!!!! TAK SA SPAMATAJME!!!!! Samosprávne kraje s tým nič neurobia a nástupcovia nebudú, lebo ísť pracovať za takých zmluvných podmienok, aké sú, je hotová samovražda!!!!

  Kto za toto všetko môže?????!!!!!Naši tzv. zmluvní partneri-čiže zdravotné poisťovne.My nie sme ich podriadení!!!!!!My sme zmluvní partneri!!!!!! TAK SI TO UVEDOMME!!!!!

 2. Myslím, že treba vydržať a prípadne aj vyskúšať nezmluvný vzťah , 1 -2 mesiace , aby sa vedelo, o čom to je …
  zároveň podať iniciatívny návrh na MZSR , aby poistenci, ktorí sa náhle vyskytnú v nezmluvnom vzťahu, mohli prejsť do inej poisťovne , skôr ako 1.1. 20xx , Tak by potom poisťovne nemohli špekulovať, že vybabrú s poskytovateľmi a poistenci sú nútení zmeniť poskytovateľa / ak sa taký vôbec nájde. Jediný problém vidím úhradu drahých liekov , ku ktorým ak sa pacient nedostane , bude problém , ak nepríde k dohode, malo by s a riešiť nejaké prechodné obdobie .

 3. Ešte chcem dodať, že mne v novom dodatku,ktorý som nepodpísala, mi VZP nenavrhla absolútne nič!!!! Limit pre ambulantné výkony ten istý-s platnosťou od 1.1.2019-31.3.2019 a pre SVLZ tiež to isté, s platnosťou od1.10.2018!Ja potrebujem valorizovať hodnotu bodu za výkon a k tomu adekvátny limit! To je presne ich politika! Ak zvýšili cenu bodu, tak vždy za ten istý mesačný limit, čo je o ničom!!!Bez zmluvy s ňou sa existovať nedá, čiže iba SKONČIŤ!!!!A možno aj CHVÁLABOHU!!!!!

 4. Naša odpoveď pre VsZP:

  Chcela by som Vas informovat, že MEDICARE-BN s.r.o /VLD + FBLR ambulancia/ zmluvy ku dnešnemu dnu nepodpisuje. Náš mandat na rokovanie so ZP ma ZAP!

  V pripade, že nedojde k rokovaniu VšZP a ZAP a zmluvy naozaj zostanu nepodpísane, bude to pre BN okres obrovsky vypadok /2200 pacientov/ , nakolko VLD stav v BN okrese uz teraz nepokryva siet dostatocne a od noveho roku odchadzaju dalsi lekari do dochodku . FBLR ambulancia momentalne riesi aj neurologickych pacientov,o obsadenosti siete neurologmi v TN kraji asi viete.. FBLR ambulancia ma cakacky na terapie uz teraz 2-3 tyzdne.

  Cakame na vysledok rokovani VsZP a ZAP.

  Verime, že VsZP nakoniec pristupi k rokovaniam so ZAP!!! a dohodnu sa..

  Dakujem
  S pozdravom

  MUDr. Katarína Ščešňáková, lekár FBLR
  MUDr. Martin Ščešňák, konatel MEDICARE-BN s.r.o, lekár VLD

 5. Škoda, že aj medzi nami sú kolegovia, ktorí sa unáhlili a pod tlakom podpísali dohody, hoci zahlásili, že na H výkony im neostáva čas, nemajú prístrojové vybavenie, lebo naň nemajú prostriedky a sú pre nich nezaujímavé, časovo náročné atď. Musíme vydržať, ale spoločne! Máte našu podporu ZAP.

 6. Ešte jedna vec, myslíte si , že na MZSR sa zastanú poskytovateľov a postarajú sa o poistencov v tom zmysle, že im umožnia im prestup do inej zdravotnej poisťovne skôr, keď vieme, že VŠZP je štátna poisťovňa, v tom som skeptik.

 7. Chcel by som si ujasniť, o aké navýšenie sa jedná /nejedná/ s VšZP.
  Cena bodu : 24 : 0,025788
  25 : 0,0229 VšZP ponúka t.č.0,0238 – necelé 4% – toto podpísala Zdravita?
  27 : 0,0257

  Žiadame dorovnanie k ostatným poisťovniam? alebo aspoň výraznejšie priblíženie? Tak je o čo bojovať. Nepodpísal som dodatok/ale ani neposlal nepodpísaný do ZAP/. Včera som dostal nový.
  Zatiaľ čakám, aj keď nezmluvný vzťah nebude príjemný. Pre nikoho.

  B/ Kedy už budeme schopní žiadať ohodnotenie práce ako u právnikov „od 70,-€/hodinu“,

  1. Dobrý deň, žiadame MINIMÁLNE DOROVNANIE cien na úroveň súkromných zdravotných poisťovni. Sme presvedčení, že tieto požiadavky sú korektné, oprávnené a sú splniteľné aj z disponibilných zdrojov VšZP. VšZP hospodári s najväčším objemom zdrojov z verejného zdravotného poistenia, ktoré má prerozdeliť pre svojich poistencov. Ak naše požiadavky vedeli splniť ostatné poisťovne, je nepochybné, že sú splniteľné aj pre VšZP, ktorá už v júni 2018 deklarovala na konci roku 2018 zisk 70 mil. €.

 8. Dobrý deň, chceli by sme sa s kolegami informovať, či je v dohľadnej dobe plánované stretnutie predstavenstva ZAP s predstaviteľmi VŠZP, rsp. či bola VŠZP o takého stretnutie požiadaná? Ak nie, kedy bude, event. ako máme postupovať v prípade nezmluvného vzťahu, vo vzťahu k našim pacientom? Pracujeme ako všeobecní lekári. Ďakujeme za odpoveď. Čo bude robiť ZAP,ak VŠZP na požiadavku o stretnutie nebude reagovať?

  1. Dobrý deň pani doktorka. Neviem, či sa k Vám dostávajú naše informačné maily, nakoľko sme všetkých členov ZAP opakovane informovali, rovnako ako i médiá, že ZAP 4-krát požiadal vedenie VšZP o termín rokovanie, žiaľ, bez jedinej reakcie VšZP na túto žiadosť. Stále čakáme na pozvanie VšZP o rokovanie. ZAP dostal len mailom návrh na úpravu zmlúv, ktoré však zatiaľ neodzrkadľovali naše oprávnené a adekvátne požiadavky. Stále však veríme, že vedenie VšZP si dostatočne včas uvedomí, že ani bez 2000, ale ani bez 1800 ambulancií, ktorí stále zmluvy s VšZP individuálne nepodpísali, nie je možné zabezpečiť dostupnú zdravotnú starostlivosť pre cca jej 3,5 mil. poistencov na Slovensku. Sledujte prosím naďalej naše maily, web, sms správy. O aktuálnom dianí v súvislosti s VšZP budeme všetkých členov ZAP priebežne informovať. Ďakujeme za podporu a spoluprácu. S pozdravom, Dolinková

 9. Včera ma boli navštíviť slečny zo Všzp, po sestričke som im odkázal ,že ich príjmem keď vybavím pacientov, bohužiaľ som mal plno, tak čakali 2 hod, nakoniec to nevydržali a odišli, majú smolu ja sa musím v prvom rade o pacientky postarať. Držím palce ZAP.!!!

 10. Otvorený list GR VšZP – stručný, jasný SUPER!
  Aj keď nezmluvný vzťah si nemôžeme mnohí, ak nie všetci, dovoliť, vydržme.
  Inak dobrý návrh o prechodnom nezmluvnom vzťahu na 1 – 2 mesiace . . .
  Ďakujeme. Vydržme!

 11. Dobrý deň, keď posielame recepty do lekární elektronicky, nedá sa naň napísať nezmluvný lekár. Ako postupovať? Písať len papierové recepty, alebo odosielať elektronicky? Od pacientov nechceme vyberať. Pracujeme ako VLD. Ďakujem za odpoveď.

 12. Ja teraz neodosielam elektronicky ale tlačím na papier a dopisujem Nezmluvný vzťah a hradí pacient a na zadnú stranu Hradené podľa Verejného prísľubu VšZP., Z lekárne mi telefonovali, že to tak nemá byť ale potom volali do VšZP a povedali im, že pacienti majú uhradiť len doplatok, VšZP recept predplatia…

 13. Dobrý deň,

  pozrela som si na TA3 tlačovku SLK a VZP zo včera….Je pravda, že 50% členov ZAP podpísalo dodatky?…Je mi zle zle z generálnej riaditeľky VZP, ktorá trepe, že tí budú viac ohodnotení, ktorí urobia niečo viac, napr. zlepšia dostupnosť a podobne! Ja Vám niečo poviem….Škoda, že som na tej tlačovke nebola ja! Pretože ja som to už urobila dávno!Hneď tretí rok po odštátnení- v roku 2005! A v januári 2011 nám/ rehabilitačným lekárom, ortopédom a neurológom- v Ke a okolí- ale nie všetkým, vačšine/ napísala ZP Dôvera, že nemá záujem na ďalšej spolupráci, čiže skončením platnosti dodatku, ktorý platil kvartál, UKONČUJE S NAMI ZMLUVNÝ vzťah! Hneď nato, 7.3.2011 nám vypovedala zmluvu aj VZP!Upozorňujem, že na poliklinike, kde pracujem sme každý boli po jednom, rehabilitácia, ortopédia aj neurológia. Ja som zamestnávala 4 rehabky a kvôli dostupnosti som mala 2 vysunuté pracoviská a pacienti sa tak tešili, že to majú bližšie, že napísali ďakovnú podpisovú akciu a poslali na KSK! Ja som nevedala, čo mám robiť! Kolegovia od nás bočili, pretože ich bolela už len predstava, žeby boli na našom mieste, nie ešte to, aby to prežívali. Každý bol rád, že sa ho to netýka! Ja som letela následne KSK za krajským lekárom, ktorý keď si to prečítal, ostal v nemom úúúžase!nezmohol sa ani na slovo… Ďalším volajúcim kolegom, ktorí boli nezazmluvnení, už nedvíhali telefóny! Obrátila som sa na Úrad pre dohľad- telefonicky a keď som povedala, o čo ide, hneď ma stornovala dotyčná pani a povedala, že ani tu nechoďte, to je vec zdravotných poisťovní, nie naša!!!!Lekárska komora detto!!! Hneď som telefonovala do VZP, aby ma prijal riaditeľ- vtedy Ing. Foray, ale to už som sa skoro v zúfalstve vyhrážala! Prijal ma na MDŽ! Hneď 8.3.2011! A myslím, si, že na mňa nezabudne! Napísala som štvorstranovú obhajobu, ktorú mám dodnes uloženú!Arogantne mi povedal, že veď ste podpísali dodatok, ktorý platil do konca marca!!!! Na čo som mu odpovedala:“…a mala som- mali sme inú možnosť????!!!!!“ Bolo to hrozné! vysunuté pracoviská som musela zrušiť, nakoniec- ale to až časom, mi zazmluvnili iba to, na poliklinike, Dôvera mi znížila limit na polovicu, musela som 2 rehabky prepustiť s odstupným.Zostala som pracovať s dvomi, pretože na viac nebol finančný limit!!!!Ale pacienti všetci prišli na to jedno pracovisko, ktoré zostalo!!!!Ich neubudlo! Odvtedy je to iba trááápanie , o ktoré už ja nestojím!!!!!!
  KSK mi musel vystaviť novú licenciu, kde už figurovala iba jedna prevádzka, ale upozorňujem, že som si za ňu musela ZAPLATIŤ!!!!!!! Chápete to?
  ALE! VTEDY SME NEMALI ZAP!!!! TAK NECH SI KAŽDÝ UVEDOMÍ , ČO MÁME!!!!

  A pani generálna riaditeľka VZP nech NETREPE!!!!!!!!! ŠKODA, že som na tej tlačovke- jednej aj druhej, nebola ja….Aj so svojimi šanónmi, kde mám uloženú celú históriu fungovania NZZ!
  Na takých tlačovkách by sme mali byť aj my- z toho nešťastného davu, ktorého sa to týka….

  Škoda, že sa mnohí nechali zastrašiť….. ŠKODA!!! ALE POTOM SA NESŤAŽUJME….

  ĎAKUJEM VEDENIU ZAP!

 14. ….a nehovorme stále iba o tom, čo potrebuje pacient….pacient je v tomto marazme tak zabezpečený, že to ani netuší…. Hovorme o nás, lebo aby sme pacientovi mohli všetko zabezpečiť, musíme ŽIŤ a nie prežííívať!!!
  Veď hádam je nám to všetkým jasné….

 15. Mám menší problém,kde napísať komentár? tam 4,tam 4,tam 4, tu 31? Pre niektorých z nás(pre mňa určite) je organizačne štruktúra komentárov či príspevkov nesúroda,chaotická.Alebo neviem nájsť potrebný manuál. Pripomína mi to George v SLSP, pričom sa mohol kľudne volať po našom a síce Juraj či Ďuroˇ. Musíme sa sa stále opičiť?
  Ale k veci. Napriek nedohode či odmietnutej komunikácii VšZP so ZAPom, ostávam členom ZAPu. A čo robím? Manželka robí vianočnú prípravu a ja striedavo čítam knihu Chirurg spomína( prof.Čarsky) a Lásky a škandály v našich panovníckych rodoch(kolektív autorov),odskočím si do ZAPu, dumám a tak dokola.V exterieri je umrnčaný čas. Pred viacerými rokmi kolega chirurg si dal tu námahu a spočítal, že my lekári, ako 51-52 roční máme so službami odrobené hodiny na úrovni 60-níkov a teda mali by sme mať nárok na výsluhový dôchodok, ako to majú poniektoré profesie,pričom oni tie hodiny odrobené nemajú. Uvedomujeme si to vôbec? T.j. mali by sme slušne dôchodky,a ešte by sme mohli robiť, či už na úrovni lekára,či informátora na vrátnici. Nedajme sa obalamutiť rožkom namočenom v pomyjach(delikatesa pre svine). Prajem krásne,príjemné a v plnom zdraví a pohode Vianočne sviatky aj Nový rok 2019 P.S: V jednote je sila.V jednej knihe som číital (od Jelinek),že genetický materiaál rozmnožujú iba sraľovia, hrdinovia padnú na bojisku. ráNO MUDREJšIE VEčERA

  1. Súhlasím, že je trochu chaos v komentároch, ale treba si „preklikať“ jednotlivé články a tak sa dostať na komentáre pod nimi … nie je to síce nosná téma týchto dní, ale do budúcna, keď sa ZAP-áci budú možno aj „nudiť“, lebo všetko dôležité bude už vyriešené, tak potom môžu porozmýšľať aj nad prehľadnejším webom ZAPu, aby sme vedeli lepšie reagovať na vzniknuté situácie, pretože je to tiež o možnosti byť informovaní a tiež možnosti reagovať na aktuálne dianie, a to je tiež dôležité, aby sme o sebe vedeli a vzájomne sa aj povzbudili, ak treba … Je dobré vedieť, že nie sme v tejto situácii sami a že podobne zmýšľajú aj mnohí ďalší kolegovia …
   Vydržme a parafrázujúc kolegu predo mnou NOVÝ ROK MÚDREJŠÍ STARÉHO … tých niekoľko dní starého roka vydržme a počkajme, čo donesie Nový rok 2019! Dajme si čas na oddych a premyslenie, nekonajme hneď len preto, že máme strach! To nie je vhodný dôvod na dôležité rozhodovanie sa ako ďalej! Angličania by povedali „take your time“ (neponáhľaj sa … vezmi si čas) … tak si ho vezmime a vydržme!
   Požehnané Vianoce a naozaj šťastný Nový rok 2019!

Pridaj komentár

Začnite písať... Pre zrušenie stlačte ESC.

Na začiatok