VšZP – AKTUÁLNE

VšZP zverejnila verejný prísľub, podľa ktorého bude do odvolania poskytovateľom všeobecnej a špecializovanej ambulantnej starostlivosti, ktorí nepodpísali dodatok k  zmluve od 01.12.2018, uhrádzať poskytnutú zdravotnú starostlivosť  v rozsahu a  cenách v súlade s predloženým návrhom dodatku k zmluve.

VšZP zároveň prisľúbila, že lieky a SVaLZ vyšetrenia predpísané a indikované nezmluvnými poskytovateľmi, bude hradiť ako by boli predpísané alebo indikované zmluvnými poskytovateľmi.

https://www.vszp.sk/novinky/verejny-prislub.html

23 thoughts on “VšZP – AKTUÁLNE

 1. Dobrí večer všetkým statočným. Gratulujem a som na nás pyšná…
  Mrzí ma však každý jeden podpis !!
  Dnes vznikala trochu panická situácia, ale vďaka aktívnej komunikačnej podpore p.riaditeľky
  JUDr. Dolinkovej to ustáli aj menej „odvážni“. Ešte raz ďakujem celému rokovaciemu tímu ZAP.
  A verím, že tú šachovú partiu s našou jednotou, so cťou a hrdosťou vyhráme.

 2. 1, VšZp namiesto stanovenia termínu rokovania so ZAP dala verejný prísľub, ktorý môže kedykoľvek odvolať.Spolieha sa na to, že sa jej podarí “zlomiť” ďalších členov – takže teraz je dôležité este vydržať a nepodpisat- problém je na strane poisťovne!
  Týmto krokom to jasne dokázala.
  2, naďalej chce udržiavať stav právnej neistoty, keďže toto vágne vyhlásenie nič nehovorí o tom , ako a v akom časovom horizonte chce situáciu riešiť?!
  3, zákon hovorí, že vyšetrenie a lieky si musí u nezmluvného poskytovateľa hradiť pacient.Zrazu nemusí- lebo VšZP? Nie je to porušenie zákona?
  Tak ako úhradu laboratórnych vyšetrení u nezmluvného poskytovateľa – musí hradiť pacient- podľa poisťovne , hoci na to neexistuje žiadny právny predpis, len vnútorný predpis poisťovne!!!
  Zákon sú v tejto krajine poisťovne a ani Úrad pre dohľad sní ministerstvo už nad nimi nemajú kontrolu!
  3, Ak to teraz nevydržíme, ďalších 20 rokov sa v ambulantnom sektore nič nezmení – neviem, kde by sa našli ďalší odvážlivci, ktorí by išli bojovať za druhých!
  4,veľká vďaka a obdiv patrí celému rokovacíemu tímu ZAP, a zvlášť pani riaditeľke Dolinkovej, ktorá za nás bojuje, ako by sme boli jej deti!Ďakujem:)
  Kolegovia, po takom tvrdom a vyčerpávajúcom boji nesmieme oslabiť pozíciu vyjednávačov tým, že to teraz podpíšeme.
  Nie sme len jeden, je nás cca 1500!!!
  Aj poisťovňa to vidí a robí jednu chybu za druhou!
  A áno, šachová partia pokračuje:))

  1. …Ja tiež ĎAKUJEM rokovaciemu tímu ZAP a obzvlášť pani doktorke Dolinkovej! Až sa bojím, aby ju to neprestalo „baviť“….Tiež si myslím, že sa ťažko nájdu takí, ktorí by išli bojovať za iných!A som presvedčená o tom, že by na tejto stránke malo byť podstatne viac ĎAKOVAČIEK…Keď si poyslím, že sú nás stovky, za ktorých sa bojuje…

 3. Vážení kolegovia,
  aj Tí, ktorí podpísali a nevzali mandát ZAPu na ich zastupovanie môžu sa pridať opäť k nám, čo sme vydržali.
  Je možné odvolať podpis zmluvy argumentom, že boli uvedení do omylu, omylu, ktorí spôsobili „nájazdy“
  pracovníkov VšZP na naše ambulancie so znôškou poloprávd a lží. Komunikujte prosím s nimi a presvedčte ich, aby sa k nám znovu pripojili, tým že odvolajú svoj podpis pod zmluvou. Teraz videli, že sa dá, tak prosím máme pre nich pádne argumenty!

 4. Neviem či je možné vziať späť svoj podpis s argumentom že boli uvedení do omylu a pod nátlakom. Obávam sa že právne to asi nebude možné, vyjadriasa naši právnici. Teraz ide o to aby ešte nezlomili aj tých vytrvalých. Keď už nepodpíšu ďalší kolegovia tak VZP určite nenaplní zákonnú sieť a máme vyhraté. Ani teraz nemajú sieť inak by nedávali verejný prísľub.

 5. Viete, predčasný strach je to, čo nás ubíja. Je na našich právnych zástupcoch, aby obhájili to, že kolegovia boli uvedení do omylu, a nie špekulovať nad tým, či je to možné. Konzultoval som s právnikom a JE TO MOŽNÉ!

 6. Chápem, že tá neistota sa naozaj znáša ťažko, ale aj tak treba vydržať. To čo za nás ustáli a vybojovali v ZAPe , je obdivuhodné.
  Museli sa odhodlať dôverovať nám a dúfať, že ich podporíme a vydržíme.
  Je naozaj čas, po 30 rokoch nedôstojného vazalstva zabojovať a posunúť sa vyššie a ďalej, na dôstojnejšiu pozíciu v tejto skorumpovanej spoločnosti.
  ĎAKUJEME !!!

 7. Ja všetkým svojim známym hovorím o tomto probléme.Sú to inteligentní ľudia.Nevychádzajú z úúúdivu, prečo o tom neinformujeme ľudí- pacientov, že nikto to ani netuší, že je to tak, ako je.Tak teraz je príležitosť napísať všetko na dvere!!!! A prosím Vás, píííííšte!

Pridaj komentár

Začnite písať... Pre zrušenie stlačte ESC.

Na začiatok