Vysoké ceny energií trápia aj lekárov, niektorí už ambulancie zatvorili. Ako s problémom bojujú? – Raňajky TA3

Ceny energií sa šplhajú stále vyššie. Výrazne to pocítil aj ambulantný sektor. K téme sa vyjadrila výkonná riaditeľka Zväzu ambulantných poskytovateľov Naďa Trenčanská Bedušová v Raňajkách televízie TA3.

„Ambulantný sektor sa ocitol vo veľmi špecifickej situácii. Ambulantní lekári zostali v schéme pomoci regulácie energií úplne stratení. Spotreba energií v ambulanciách je totiž malá, porovnateľná so spotrebou energií v domácnostiach. Čiže by mali mať nárok na regulované ceny, dokonca aj ako malí podnikatelia. Problém je však v tom, že ambulancie lekárom nepatria. Nie sú majiteľmi odberných miest a budovy, v ktorých ich ambulancie sídlia spadajú do systému neregulovaných cien energií,“ vysvetľuje výkonná riaditeľka zväzu.

Napriek tomu, že Zväz ambulantných poskytovateľov ako prvý na tento problém upozornil už pred mesiacmi, ani po sérií rokovaní s kompetentnými nebol vyriešený. Môže však vážne ohroziť fungovanie mnohých ambulancií.

„Od začiatku roka sa kvôli zvyšovaniu cien energií už desiatky ambulancií zatvorili a stovky ambulancií v našom zväze čakajú ako sa nám podarí tento boj dobojovať a kompetentnými ministerstvami a poisťovňami,“ konkretizovala výkonná riaditeľka Zväzu ambulantných poskytovateľov Naďa Trenčanská Bedušová.

Pridaj komentár

Začnite písať... Pre zrušenie stlačte ESC.

Na začiatok