Informácia VšZP k revíznej a postrevíznej činnosti VLD a VLDD

 

Vážení poskytovatelia všeobecnej zdravotnej starostlivosti, vážení členovia ZAP!

 

dovoľujeme si Vás informovať, že v súvislosti s aktuálnou epidemiologickou situáciou v Slovenskej republike ako aj v okolitých členských štátoch EU, Všeobecná zdravotná poisťovňa, a.s. (VšZP) vydala usmernenie k revíznej a postrevíznej činnosti. Všetky lekárske predpisy a poukazy vystavené všeobecným lekárom pre dospelých a všeobecným lekárom pre deti a dorast alebo pediatrom v termíne od 6.3.2020 do odvolania, pri ktorých došlo k porušeniu preskripčného a indikačného obmedzenia:

  • vo faktúrach za lekárenskú zdravotnú starostlivosť u liekov, dietetických potravín a zdravotníckych pomôcok s preskripčným obmedzením pri sekundárnom predpise (predpisujúci lekár + odporúčajúci lekár) bude VšZP akceptovať riadky s prípadnou chybou a tieto nebudú označené na post revíziu (odporúčajúci lekár nie je uvedený, je uvedený a jeho platnosť skončila viac ako pred 12 mesiacmi, odporúčajúci lekár je uvedený nesprávna odbornosť)
  • v kontrolách typu „SR“ spätná revízia na porušené preskripčné a indikačné obmedzenia voči všeobecným lekárom pre dospelých, všeobecným lekárom pre deti a dorast alebo pediatrom VšZP nebude brať do úvahy lekárske predpisy a poukazy, pri ktorých došlo k porušeniu preskripčných a indikačných obmedzení pri sekundárnom predpise, ak odporučenie existovalo a skončila jeho platnosť po 31.1.2020 alebo odporučenie nespĺňa náležitosti v zmysle § 119 ods. 10, ods. 11 zákona č. 362/2011 Z.z. v znení neskorších predpisov.

Pridaj komentár

Začnite písať... Pre zrušenie stlačte ESC.

Na začiatok