Problémy v ambulanciách – Rádio Slovensko

Všeobecné ambulancie aj špecialisti dostanú od štátu viac peňazí ako v minulom roku. Ministerka zdravotníctva si podľa vlastných slov uvedomuje, že to nestačí, no na viac podľa nej momentálne nemáme. Ambulancie hovoria o zlej správe a chcú siahnuť po zavedení poplatkov.

Na čo teda stačí momentálny balík peňazí?
Je reálne, že sa ušetria ďalšie financie?
Aký dosah to bude mať na ambulancie a čo hrozí pacientom?

V diskusii RTVS Z prvej ruky 5.4.2024 na tieto otázky reagovala aj výkonná riaditeľka Zväzu ambulantných poskytovateľov Naďa Trenčanská Bedušová, ktorá skonštatovala, aj keď často verejnosť procesy v zdravotníctve nechápe, v strede záujmu aktivít zväzu je vždy nakoniec pacient.

„Všetko to, čo robíme, robíme práve preto, aby sa zachovala dostupná zdravotná starostlivosť a aby bola riadne dofinancovaná zo strany štátu. Treba nastaviť veci transparentne, treba zadefinovať viaczdrojové financovanie, nastaviť to takým spôsobom, aby boli ochránené zraniteľné skupiny, pretože takých tu máme. Na toto treba určite komunikovať v rámci nadrezortnej spolupráce. Riešenia sú, my ich máme aj popísané, len musíme mať s kým o nich diskutovať.“

Záznam relácie: https://www.rtvs.sk/radio/archiv/1175/2279142

Pridaj komentár

Začnite písať... Pre zrušenie stlačte ESC.

Na začiatok