Slovenská lekárska únia špecialistov vyjadruje podporu Zväzu ambulantných poskytovateľov

ZAP

Slovenská lekárska únia špecialistov vyjadruje podporu Zväzu ambulantných poskytovateľov, pretože podľa ich stanoviska je momentálne najväčšia zodpovednosť spoločného boja za prežitie slovenského zdravotníctva predovšetkým na ambulanciách členov ZAP.

„Podporujeme kolegov zo Zväzu ambulantných poskytovateľov a taktiež o mesiac pravdepodobne aj kolegov zo Zdravity v ich nesúhlasnom postoji k navrhovaným zmluvným dodatkom, ktoré sú nepodpísateľné nielen vzhľadom k cenovým návrhom, ale neprijateľná je aj textová časť, ktorá by umožnila Všeobecnej zdravotnej poisťovni, a.s. nekonečné kreácie pri reálnych úhradách a poskytovateľ by sa po podpise takýchto podmienok nemal pri obrane v zmluve o čo oprieť,“ zdôrazňuje sa v stanovisku Slovenskej lekárskej únie špecialistov.

Zároveň únia upozorňuje aj na zarážajúci fakt, že množstvo pacientov – poistencov , občanov Slovenskej republiky, platiacich povinne verejné zdravotné poistenie, nemá zaistenú bezplatnú zdravotnú starostlivosť, ktorú im v zákonnom rozsahu garantuje Ústava SR. Kompetentní dokonca v kolabujúcom podfinancovanom zdravotníctve majú ambície ušetriť štvrť miliardy eur, čo môže mať za následok verejné ohrozenie zdravia.

Aj preto vyzýva k vzájomnej podpore lekárov a pacientov. „Nadišiel čas, keď si musíme pomôcť vzájomne,“ hovorí sa v závažnom stanovisku.

Zväz ambulantných poskytovateľov ďakuje kolegom zo Slovenskej lekárskej únie špecialistov za podporu a verí, že práve spolupatričnosť a deklarovanie jednotného stanoviska viacerých spoločností zastupujúcich záujmy nielen slovenských zdravotníkov, ale aj pacientov dokáže kompetentných prinútiť konať tak, aby sa nefungujúce veci v slovenskom zdravotníctve posunuli vpred.

Pridaj komentár

Začnite písať... Pre zrušenie stlačte ESC.

Na začiatok