Stanovisko Union ZP k aktuálnej situácii v súvislosti s ochorením COVID-19 – 1.8.2021

 

Union zdravotná poisťovňa, a.s. (Union ZP) aj napriek aktuálne priaznivej epidemickej situácii spojenej so šírením koronavírusu ponecháva v platnosti viaceré doterajšie opatrenia. Nižšie si Vám v tejto súvislosti dovoľujeme zaslať 12. aktualizáciu stanoviska k aktuálnej situácii v súvislosti s ochorením COVID-19.

Zároveň v záujme zvýšenia zaočkovanosti poistencov proti ochoreniu COVID-19 po dohode s Ministerstvom zdravotníctva SR Union ZP uskutočnila zmeny v podmienkach úhrady očkovania v zmysle „Usmernenia k vykazovaniu a uhrádzaniu výkonu č. 252K a 252L“ (8.aktualizácia). Zmeny spočívajú najmä v tom, že:

  • sa na obdobie od 01.08.2021 do 30.09.2021 opätovne zavádza výkon 252L za zvýhodnenú úhradu v sume 10 eur pre poskytovateľov, predovšetkým poskytovateľov VAS, očkujúcich vo svojich ambulanciách (nie v očkovacom centre) a v rámci výjazdovej očkovacej služby,
  • výkon 252K hradený sumou 7,50 € zostáva v platnosti pre poskytovateľov očkujúcich v rámci očkovacích centier,
  • poskytovatelia všeobecnej ambulantnej starostlivosti budú môcť výkon 252L kombinovať aj s výkonmi 25, 26 alebo výkonom/-i prevencie

Dôležitým krokom je aj zavedenie jednorazovej bonifikácie  pre poskytovateľov všeobecnej ambulantnej starostlivosti za zvýšenie zaočkovanosti kapitačného kmeňa proti ochoreniu COVID-19. Konkrétne Union ZP v záujme zapojenia čo najväčšieho počtu všeobecných lekárov do očkovania svojich pacientov ako aj v záujme toho, aby sa všeobecní lekári podieľali na osvete, edukovali a motivovali svojich kapitantov dať sa zaočkovať, jednorazovo vyplatí poskytovateľom všeobecnej ambulantnej starostlivosti bonus v sume 2,- eur resp. 1,- eura za každého zaočkovaného kapitovaného poistenca Union ZP podľa stavu k 30.09.2021 bez ohľadu na to, kým bol poistenec zaočkovaný. Bližšie informácie k tomuto odmeňovaciemu mechanizmu nájdete v bode 10 dokumentu  s názvom „Stanovisko k aktuálnej situácii v súvislosti s ochorením COVID-19“ (12.aktulizácia) nižšie.

 

Celé aktualizované stanovisko Union ZP zo dňa 01.08.2021:

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

 

Celé Usmernenie k vykazovaniu a uhrádzaniu výkonu č. 252K a 252L:

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

 

 

 

 

Pridaj komentár

Začnite písať... Pre zrušenie stlačte ESC.

Na začiatok