Vypracujme si systém a poskytnime si vzájomné výhody vo svojej sieti poskytovateľov. Kontaktujme sa, buďme kolegiálni a doprajme si navzájom!

Tlačová správa ZAP k návrhu vlády na jednorazové príspevky pre lekárov a zdravotnícky personál v nemocniciach

MUDr. Jaroslava Orosová, prezidentka ZAP:

„Zväz ambulantných poskytovateľov považuje prezentovaný návrh vlády na jednorazové príspevky pre lekárov a zdravotnícky personál v nemocničnej sfére za bezprecedentné nesystémové plytvanie finančnými prostriedkami z verejných zdrojov. Okrem toho, že absolútne nerieši problém lekárov, sestier a ostatného zdravotníckeho personálu v nemocniciach, vytvára priepasť medzi jednotlivými segmentmi zdravotnej starostlivosti. 

Vyzývame preto vládu, aby prestala hazardovať so zdravím svojich občanov a začala hľadať systémovo udržateľné riešenia, ktoré budú na problém slovenského zdravotníctva nazerať ako na celok, ambulantnú sféru nevynímajúc.  Ambulantný sektor zastrešuje až dve tretiny poskytovanej zdravotnej starostlivosti, no bez systémového riešenia a riadneho dofinancovania neprežije a kolaps ambulantnej sféry bude mať za následok kolaps celého zdravotníckeho systému na Slovensku.“

Pridať komentár