Zdravotníctvu na Slovensku hrozí kolaps – Iniciatíva Stop hazardu so zdravím spúšťa internetové referendum na jeho záchranu

Zväz ambulantných poskytovateľov sa stal jedným z prvých signatárov iniciatívy stophazardusozdravim.sk, ktorá sa snaží upozorniť na fakt, že pri súčasných podmienkach financovania zdravotnej starostlivosti už nemusí byť v blízkej budúcnosti dostupná pre všetkých.

Štát by mal už konečne nastaviť jasné pravidlá a férové podmienky financovania v zdravotníctve, ktoré sú dôležité pre zdravotné poisťovne, poskytovateľov zdravotnej starostlivosti a najmä samotných pacientov.

Iniciatíva stophazardusozdravim.sk, ktorá spája relevantné profesijné spoločnosti, poisťovne, zástupcov pacientskych združení a uznávaných odborníkov poukazuje nielen na súčasný stav financovania zdravotníctva a jeho možné dôsledky, ale ponúka aj riešenia a zároveň vyzýva štát k riešeniu dôležitých otázok, ktoré súvisia s dostatkom financií v zdravotníctve.  

Dovoľujeme si Vás v tejto súvislosti požiadať o podporu tejto iniciatívy zahlasovaním v ankete, pretože iba s Vašou podporou a podporou Vašich pacientov dokážeme spolu dosiahnuť dofinancovanie zdravotníckeho sektora. Zdravotníctvo sa týka každého jedného obyvateľa krajiny, podporte preto prosím túto iniciatívu tým, že zahlasujete v ankete na webovej stránke: https://www.stophazardusozdravim.sk/

Ak máte možnosť šíriť poslanie tejto iniciatívy s anketou ďalej prostredníctvom e-mailu, sociálnych sietí alebo iným spôsobom smerom ku kolegom, svojim pacientom, známym a širokej verejnosti urobte to, pretože len jej zviditeľňovaním vytvoríme dostatočný tlak na dofinancovanie zdravotníckeho sektora. Podrobné informácie o iniciatíve sa dozviete na jej webovej stránke www.stophazardusozdravim.sk, kde si zároveň môžete stiahnuť plagát a zverejniť ho vo svojich ambulanciách či čakárňach.

Ďakujeme Vám za Vašu solidaritu a angažovanosť, ktorou môžete prispieť k tomu, že zdravotná starostlivosť bude samozrejmosťou pre všetkých ľudí na Slovensku!

Tlačová konferencia iniciatívy Stop Hazardu So Zdravím 27.10.2020

https://tlacovespravy.sme.sk/ts/22519736/tlacova-konferencia-iniciativy-stop-hazardu-so-zdravim.html

Tlačová správa

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

Stiahnuť tlačovú správu

Výzva signatárov Iniciatívy Stop Hazardu So Zdravím

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

Stiahnuť výzvu

 

Plagát Iniciatívy Stop Hazardu So Zdravím na stiahnutie TU

 

 

Pridaj komentár

Začnite písať... Pre zrušenie stlačte ESC.

Na začiatok