Aj v Unione ZAP vyrokoval od 1.10.2019 navýšenie úhrad pre všetkých ambulantných detských gastroenterológov

 

Tak ako sme Vás už informovali, po úspešných rokovaniach s Dôverou zdravotnou poisťovňou, a.s. sa ZAP-u podarilo vyrokovať s účinnosťou od 1.10.2019 pre všetkých ambulantných detských gastroenterológov aj v Union zdravotná poisťovňa, a.s. navýšenie dlhodobo neriešených úhrad za poskytovanie zdravotnej starostlivosti.

Od 1.10.2019 sa bude v Union uplatňovať dvojnásobné navýšenie počtu bodov za výkon 741 – gastroskopia a (alebo) parciálne vyšetrenie dvanástnika, prípadne aj ezofagoskopia, probatórna excízia, punkcia, pri gastroskopii aj/alebo potvrdenie ureázy vrátane nákladov.

Bodové ohodnotenie výkonu 741 bude teda od 1.10.2019 v Unione vo výške 3292 bodov. Táto zmena bude dodatočne zapracovaná do dodatku účinného od 01.10.2019 u všetkých členov ZAP, ktorí majú zazmluvnenú odbornosť pediatrická gastroenterológia.

ZAP kontinuálne podniká všetky kroky k tomu, aby sa trend zvyšovania cenových úprav v krátkodobom horizonte prejavil aj v ostatných odbornostiach, vrátane všetkých dlhodobo nedofinancovaných detských špecializácií.

Ďakujeme za podporu a spoluprácu.

Váš ZAP 

Pridaj komentár

Začnite písať... Pre zrušenie stlačte ESC.

Na začiatok