Denník N: Orosová, ktorá zastupuje tretinu ambulancií: Je reálne, že pacienti sa v januári nedostanú k špecialistom

Štát zabúda na zdravotníkov v ambulantnom sektore! 

Ak chceme zachovať dostupnosť zdravotnej starostlivosti a nielen zachovať, ale skvalitniť ju s dostatkom kvalifikovaného personálu a finančných zdrojov musíme začať konať!

„Celý zdravotný systém stojí na pilieroch nemocničnej aj ambulantnej zdravotnej starostlivosti. Preto je pre mňa záhadou, že pokiaľ sa hovorí o zvyšovaní platov zdravotníkov v nemocničnej sfére, napriek našim snahám o rokovania sme upadli do zabudnutia,“ hovorí prezidentka Zväzu ambulantných poskytovateľov MUDr. Jaroslava Orosová.

Podľa prezidentky zväzu nie je na mieste porovnávať, kto pracuje viac alebo menej. „Každý zdravotnícky pracovník robí svoju prácu a jeho miesto v systéme je nezastupiteľné.“

Zväz ambulantných poskytovateľov síce víta snahu vlády o zvyšovanie platov kolegov nemocniciach, ale zároveň upozorňuje na to, že pokiaľ vláda nájde zdroje len pre nemocničný sektor, pre ambulancie to bude likvidačné. „Ambulancie majú totiž tiež obrovský nárast nákladov a už v súčasnosti sú podfinancované. Pokiaľ štát dokáže nájsť zdroje na iné veci, musí nájsť peniaze aj na ambulantný sektor, pretože bez neho sa zdravotníctvo zrúti,“ zdôrazňuje MUDr. Orosová.

Pridaj komentár

Začnite písať... Pre zrušenie stlačte ESC.

Na začiatok