Dištancovanie sa Slovenska od nových zdravotníckych postupov WHO považuje ZAP za ohrozenie zdravia občanov SR a žiada okamžitú nápravu

 Zväz ambulantných poskytovateľov zásadne nesúhlasí s tým, aby sa Slovensko ako jediný štát dištancovalo od aktualizovaných zdravotníckych predpisov, na ktorých sa minulý týždeň v Ženeve na rokovaní so Svetovou zdravotníckou organizáciou (WHO) dohodlo vyše 190 štátov sveta.

Medicínske postupy, odporúčania a liečebné možnosti sú pre každú krajinu sveta, vrátane Slovenska, závislé na medzinárodnej spolupráci a globálnych dohodách, ktoré v prvom rade reprezentuje najvyššie postavená WHO.

Dištancovanie sa od jej predpisov je vysoko neodborné, predstavuje medzinárodnú blamáž a spiatočnícke zmýšľanie, ale hlavne vážne ohrozenie zdravia jednotlivcov aj celej spoločnosti s tragickými následkami.

Týmto ako lekári žiadame vládu SR a Ministerstvo zdravotníctva SR, aby v danej veci urýchlene zjednalo nápravu a predišlo ďalším škodám, ktoré toto rozhodnutie spôsobí.

MUDr. Jaroslava Orosová, prezidentka ZAP

One thought on “Dištancovanie sa Slovenska od nových zdravotníckych postupov WHO považuje ZAP za ohrozenie zdravia občanov SR a žiada okamžitú nápravu

  1. Dobrý deň, ďakujem veľmi pekne pani prezidentke MUDr,Orosovej aj vedeniu ZAP, že sa pravdepodobne ako prvá organizácia dôrazne ohradili proti odmietnutiu aktualizovaných zdravotníckych predpisov WHO. Vyhlásenie je stručné, ale výstižné a verím tomu, že reprezentuje názor absolútnej väčšiny lekárov na Slovensku.

Pridaj komentár

Začnite písať... Pre zrušenie stlačte ESC.

Na začiatok