Informácia Union ZP k očkovaniu proti chrípke

 

Aj napriek tomu, že v súčasnosti sa pozornosť venuje najmä očkovaniu proti ochoreniu Covid-19, dovoľujeme si Vám na základe žiadosti Union zdravotnej poisťovne, a.s. (Union ZP) v záujme prevencie a ochrany zdravia poistencov pripomenúť, že Union ZP hradí všetkým poistencom vakcíny proti chrípke – INFLUVAC TETRA (kód 6347C) a VAXIGRIP TETRA (kód 1224C) v plnej výške ich ceny, bez indikačných a preskripčných obmedzení.

Poistenci Union ZP majú teda možnosť dať sa bezplatne zaočkovať aj proti chrípke. To je obzvlášť dôležité v čase pandémie Covid-19. Chrípkou oslabený organizmus je náchylnejší nakaziť sa aj ďalšími infekciami. Takisto súbežný priebeh chrípky a ochorenia Covid-19 môže prispieť k výraznému zhoršeniu zdravotného stavu a ťažšiemu priebehu ochorenia.

Ak majú poistenci Union ZP o očkovanie proti chrípke záujem, kontaktujú svojho všeobecného lekára alebo gynekológa, s ktorým majú podpísanú dohodu o poskytovaní zdravotnej starostlivosti a dohodnú si s ním termín očkovania.  Union ZP uhradí poskytovateľom lekárenskej starostlivosti vakcínu v plnej výške a všeobecnému lekárovi resp. gynekológovi uhradí samotný výkon očkovania nad rámec kapitácie.

Podmienky platia bez časového obmedzenia a očkovanie možno realizovať už v priebehu mesiaca september.

Verejný prísľub o úhrade očkovacích vakcín je dostupný na webe Union ZP tu:  https://www.union.sk/ockovanie-proti-chripke/

Pridaj komentár

Začnite písať... Pre zrušenie stlačte ESC.

Na začiatok