Ivermectin v liečbe COVID-19 v nemocničnej a ambulantnej praxi 

 

Hlavná odborníčka Ministerstva zdravotníctva SR pre všeobecné lekárstvo, MUDr. Adriana Šimková, PhD., pripravila v spolupráci s doc. Jozefom Firmentom, PhD., hlavným odborníkom MZ SR pre anesteziológiu a intenzívnu medicínu, aj so súhlasom Prof. MUDr. Ivana Schétera, CSc., hlavným odborníkom MZ SR pre infektológiu a tropickú medicínu, odporúčania používania lieku Ivermectin v liečbe COVID-19 v nemocničnej a ambulantnej praxi.

Ministerstvo zdravotníctva SR povolilo terapeutické  použitie neregistrovaného lieku Ermetin tbl. 10x3mg (kód lieku MD 668)  30 000 balení  a lieku  Ivermex 4x3mg  (kód lieku MD 667) 30 000 balení  v indikácii prevencia a liečba ochorenia COVID 19 pre potreby zdravotníckych zariadení v SR. Platnosť povolenia je od 20.2. 2021 do 20.8. 2021

Za terapiu neregistrovaným liekom preberá  plnú zodpovednosť ošetrujúci lekár. V prípade výskytu závažných nežiadúcich účinkov je ošetrujúci lekár povinný o tom bezodkladne informovať  Štátny ústav pre kontrolu liečiv v Bratislave a Ministerstvo zdravotníctva SR. Toto povolenie nie je rozhodnutím o úradne určenej cene lieku a o úhrade lieku na základe verejného zdravotného poistenia. Zdravotná poisťovňa je oprávnená skupinovo rozhodnúť o mieste výdaja a úhrade povoleného lieku, o preskripčnom obmedzení a indikačnom obmedzení, pričom nie je potrebný ďalší individuálny súhlas na úhradu skupinovo povoleného lieku pre jednotlivých pacientov.

 

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

 

 

 

One thought on “Ivermectin v liečbe COVID-19 v nemocničnej a ambulantnej praxi 

Pridaj komentár

Začnite písať... Pre zrušenie stlačte ESC.

Na začiatok