Zuzana Dolinková, prezidentka ZAP a Peter Makara, prezident SSVPL sa stretli s prezidentkou SR Zuzanou Čaputovou (25.2.2021)

ZAP

Zuzana Dolinková, prezidentka ZAP a Peter Makara, prezident SSVPL sa dnes v Prezidentskom paláci stretli s prezidentkou Slovenskej republiky Zuzanou Čaputovou. Diskutovali najmä o problematike manažmentu zabezpečenia ambulantnej covidovej starostlivosti, dostupnosti ambulantných lekárov, ale aj o celkovom pohľade na koncept a dlhodobú víziu slovenského zdravotníctva.

 

„Čím viac ľudí dostane dobrú starostlivosť pred nemocnicou, tým viac ich prežije.“

Ambulantnú starostlivosť o covidových pacientov považuje prezidentka Slovenskej republiky Zuzana Čaputová za kľúčovú pre záchranu ľudských životov a znižovanie počtu hospitalizácií. Aj o tomto hovorila na včerajšom stretnutí s prezidentkou Zväzu ambulantných poskytovateľov Zuzanou Dolinkovou a prezidentom Slovenskej spoločnosti všeobecného praktického lekárstva MUDr. Petrom Makarom.

Tí ju ubezpečili, že ambulancie lekárov v prvej línii vykazujú vyššie čísla pacientov ako v minulosti, chýba im však lepšia komunikácia s ministerstvom, jasné a jednotné liečebné postupy a dostatok podpornej liečby.

 

Pridaj komentár

Začnite písať... Pre zrušenie stlačte ESC.

Na začiatok