Ministerstvo zdravotníctva SR sprístupnilo registračný formulár na očkovanie proti COVID-19

 

Vážení členovia Zväzu ambulantných poskytovateľov!

 

Na základe dnes zverejnenej informácie Ministerstva zdravotníctva Slovenskej republiky (MZ SR) si Vás dovoľujeme informovať, že dňa 2.1.2021 bol sprístupnený registračný formulár na očkovanie proti COVID-19. Formulár je v tejto chvíli prístupný pre všetkých zdravotníckych pracovníkov, prioritne pre tých, ktorí diagnostikujú, liečia a zabezpečujú starostlivosť o pacientov s ochorením COVID-19. Registráciu v tejto chvíli môžu využiť aj osoby, ktoré pri starostlivosti o chorých priamo alebo nepriamo vypomáhajú.

Sem patria študenti zdravotníckeho lekárskeho a nelekárskeho odboru, ktorí počas štúdia prichádzajú do kontaktu s pacientom, či zamestnanci spoločnosti, ktorí vykonávajú upratovaciu službu v nemocniciach. Všetci títo môžu od dnes využiť registráciu, a na základe svojej preferencie si vybrať termín od 4. januára, a jedno zo šiestich vakcinačných centier. Registrácia je spustená pre pilotom otestované už očkujúce centrá v nemocniciach v Nitre, Banskej Bystrici, Košiciach a v troch nemocniciach v Bratislave. Postupne, s predpokladaným termínom po 10. januári, budú do registračného formulára pridávané ďalšie z 25 pripravených vakcinačných centier na Slovensku.

Registračný formulár nájdete tu: https://www.old.korona.gov.sk/covid-19-vaccination-form.php

V registračnom formulári registrujúci uvedie svoje osobné a kontaktné údaje, zdravotnú poisťovňu a kód zdravotníckeho pracovníka. Po správnom vyplnení a odoslaní formulára – Požiadavky o očkovanie – registrovaný obratom dostane informáciu (SMS a/alebo mail) o mieste, dátume, ale aj čase očkovania. Pri registrácii je dôležité si dôkladne skontrolovať správnosť uvedených najmä kontaktných údajov. MZ SR odporúča vyplniť okrem mobilného kontaktu aj mailovú adresu. Po registrácii doručená informácia obsahuje aj COVID-19-PASS, ide o to isté číslo, ktoré vám systém vygeneroval pri prvom testovaní. Na mieste očkovania musí registrovaný toto číslo (COVID-19-PASS) predložiť, tiež sa musí vedieť preukázať, že patrí do skupiny, ktorá je podľa Národnej stratégie očkovania proti ochoreniu COVID-19 v tejto chvíli očkovaná (napr. potvrdením o zamestnaní, či služobným preukazom).

 

Celé znenie tlačovej správy MZ SR zo dňa 2.1.2021:

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

 

 

Pridaj komentár

Začnite písať... Pre zrušenie stlačte ESC.

Na začiatok