Stanovisko Dôvera ZP v súvislosti s aktuálnou epidemiologickou situáciou

 

Vážení poskytovatelia zdravotnej starostlivosti,

 

dovoľujeme si Vás informovať, že Dôvera zdravotná poisťovňa, a.s. (Dôvera ZP) sa na podnet ZAP z dôvodu aktuálnej pandemickej situácie v súvislosti s ochorením COVID-19 rozhodla dočasne upraviť postup zdravotnej poisťovne spojený nielen s úhradou zdravotnej starostlivosti s účinnosťou od 17.03.2020 do 30.04.2020. Platnosť stanoviska sa môže predĺžiť v závislosti od vývoja aktuálnej epidemiologickej situácie. Stanovisko Dôvera ZP prikladáme nižšie:

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

6 thoughts on “Stanovisko Dôvera ZP v súvislosti s aktuálnou epidemiologickou situáciou

 1. Ad hoc reakcia : Pre ŠAS sú opatrenia : Aj bez výmenného lístka
  a Úhrada telefonickej konzultácie v dvojnásobnej výške 160b.
  ALE : ŠAS má príjem iba z toho, čo urobí. V súčasnej situácii nevykonávam gastroskopie, kolonoskopie
  Nemám žiadne výkony. Ako to vykompenzuje vláda?

 2. Včera na nás lekárov v Žilinskom kraji pani županka poslala policajtov na kontrolu ordinačných hodín, nakoľko si viac ako 1/3 lekárov vzala dovolenky, PN, OČR… 11 rokov neviem, čo je PN, mám ešte 12 dní starej a 25 dní novej dovolenky. Má na to právo?

 3. Pripájam sa ku komentáru kolegu Dr. Halušku,
  sme v inej situácii ako naši kolegovia všeobecní lekári, oni majú kapitáciu, my prázdne čakárne.
  Zdvojnásobenie platby za kontrolu cez telefón našu situáciu nezachráni. Nevykonávame žiadne endoskopické výkony, nezarobíme na chod ambulancie. Naše finančné možnosti sú veľmi obmedzené, nakoľko prevádzka súkromnej gastroenterologickej ambulancie je veľmi nákladná. Dr. Scholzeová

 4. Chcem, podotknúť, že všeobecný lekár s menším obvodom, z kapitácie nevyžije. Aby vyžil, je nutné poriadne sa obracať, t.j. robiť výkony nad rámec kapitácie-očkovania, preventívne prehliadky, TMF, posudky atď. Okrem toho dodatková kapitácia závisí od hodnotiacich parametrov, ktoré t.č. nemáme možnosť plniť. Mám preto otázku na ZAP: bude požiadavka kompenzovať straty príjmu aj u všeobecných lekárov, nielen u špecialistov? Pacienti k nám t.č. nechodia na preventívky, posudky, očkovania,nemáme robiť vodičáky, ani ich nechceme vystavovať riziku nákazy. Ďakujem za odpoveď.

Pridaj komentár

Začnite písať... Pre zrušenie stlačte ESC.

Na začiatok