Tlačová beseda k postupom rezortu v riešení aktuálnej situácie stabilizácie pediatrie na Slovensku

Na pôde ministerstva zdravotníctva sa dnes po stretnutí ministra so zástupcami lekárov uskutočnila tlačová beseda k postupom rezortu v riešení aktuálnej situácie stabilizácie pediatrie na Slovensku, ktorá bola aj reakciou aj na včerajší tlačový brífing Lekárskeho odborového združenia.

„Musíme konštatovať, že mnohé informácie neboli pravdivé. Zakladali sa skôr na dojmoch ako na reálnych tvrdých číslach,“ uviedol minister zdravotníctva Michal Palkovič, ktorý mnohé tvrdenia považuje za neakceptovateľné.  „My máme na starosti ako ministerstvo zdravotníctva celý odbor pediatrie. Nielen ambulantnú sféru, nielen ústavnú. Je našou zodpovednosťou, aby sa tieto sféry, ktoré sa starajú o naše deti boli funkčné.“  Podľa neho treba hľadať spoločné riešenia a nerozdeľovať spoločnosť a lekárov. Minister deklaroval, čo najvyššiu snahu rezortu o riešenie problémov ambulantnej sféry, ako aj záujem o spoluprácu s odbornými lekárskymi združeniami.

Zväz ambulantných poskytovateľov na stretnutí zastupovala jeho výkonná riaditeľka Naďa Trenčanská Bedušová. „Zväz ambulantných poskytovateľov od začiatku až doteraz plne podporuje všetky aktivity primárnych pediatrov a všetky kroky, ktoré v tejto súvislosti podniká ministerstvo zdravotníctva. Máme za to, že skrátenie ordinačných hodín na APS ako aj ich zlúčenie je jediným a nevyhnutným riešením nie blížiaceho sa kolapsu v ambulantnej sfére, ale už prebiehajúceho kolapsu,“ uviedla Naďa Trenčanská Bedušová, ktorá tiež za zväz vyjadrila sklamanie z reakcie Lekárskeho odborového združenia.

Celý záznam tlačovej besedy: https://www.ta3.com/clanok/270942/tb-m-palkovica-po-rokovani-s-lekarmi

Pridaj komentár

Začnite písať... Pre zrušenie stlačte ESC.

Na začiatok