Tlačová správa – Z pohľadu lekárov je zdravotníctvo pre túto vládu nič iné len výsmech (18.8.2020)

ZAP

 

(Bratislava, 18. augusta 2020) Zväz ambulantných poskytovateľov (ZAP) je vážne znekopojený vyhláseniami premiéra Igora Matoviča, ako i mediálnou komunikáciou Ministerstva zdravotníctva SR vo vzťahu k odmeňovaniu zdravotníkov, ktorí boli v prvej línii počas pandémie COVID-19.

Sme presvedčení, že nekompetentnosť a amaterizmus tejto vlády sa prejavuje každý deň v čoraz väčšom meradle a vo všetkých oblastiach. Žiadna krajina neprehodila cez palubu tých, bez ktorých by sme pandémiu nezvládali s tak nízkymi stratami na životoch, ako to urobilo Slovensko. Nielen sestry, policajti či vojaci, ale predovšetkým lekári, tak v nemocniciach ako i v ambulanciách, dennodenne so strachom o zdravie a životy seba i svojich rodín, z obavy z nepoznaného, bez adekvátneho zabezpečenia osobnými ochrannými pracovnými pomôckami, v rizikovom veku a bez pomoci štátu stáli pri pacientoch a podľa nariadených opatrení (i keď v mnohých prípadoch oneskorených) poskytovali potrebnú zdravotnú starostlivosť najlepšie ako mohli a vedeli.

Zuzana Dolinková, výkonná riaditeľka a predsedníčka predstavenstva ZAP-u:

,,Sme sklamaní, nahnevaní, ale predovšetkým demotivovaní nezáujmom vlády SR o tých, bez ktorých žiadna spoločnosť nedokáže fungovať. V kontexte tejto absolútne neopodstatnenej dehonestácie lekárov sú tézy Programového vyhlásenia vlády o nevyhnutnosti zvyšovania počtu zdravotníkov a motivovania návratu na Slovensko tých, ktorí odišli za lepšími podmienkami práce do zahraničia, len prázdnymi sľubmi. Pod taktovkou súčasného vedenia rezortu zdravotníctva a premiéra I. Matoviča upadá slovenské zdravotníctvo každým dňom viac a viac do záhuby. Dnes žiaľ musíme konštatovať, že táto vláda namiesto kontinuálneho zlepšovania nášho zdravotníctva naopak intenzívne pomáha k dokonaniu jeho kolapsu. Chceli by sme preto počuť od ministra Krajčího i premiéra Matoviča jasnú odpoveď na otázku, kto bude stáť v prvej línii počas druhej vlny pandémie a komu budú predstavitelia štátu „tlieskať“, keď si ich dnes nevážia a tvária sa, že o našich lekárov nemajú záujem? Môže si ktorákoľvek krajina vôbec dovoliť takéto nehorázne správanie voči tým, ktorí sú pre jej občanov nenahraditeľní?”

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

Stiahnuť

Pridaj komentár

Začnite písať... Pre zrušenie stlačte ESC.

Na začiatok