Tlačová správa ZAP: „Medzi prvé obete koronavírusu na Slovensku patrí aj ambulantná starostlivosť“ (01.04.2020)

 

Vážení členovia Zväzu ambulantných poskytovateľov!

 

Dnes dňa 01.04.2020 sa uskutočnila tlačová konferencia Zväzu ambulantných poskytovateľov na tému: „Medzi prvé obete koronavírusu na Slovensku patrí aj ambulantná starostlivosť“.

 

• Tí, ktorí sú v prvej línii v boji s pandémiou nie je štát schopný zastabilizovať … !

• Bez ochranných pomôcok a s rizikom ohrozenia seba i iných stoja pri pacientovi … !

• Pre nás všetkých nenahraditeľní sú pre štát zjavne nepotrební … !

• Od dnešného dňa je bez zmluvy s Dôvera zdravotnou poisťovňou, a. s. cca 1800 ambulancií … !

• Máme na to, aby sme práve dnes hazardovali so zdravím a životmi ?

 

Tlačovú správu ZAP k tlačovej konferencii prikladáme nižšie:

 

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

2 thoughts on “Tlačová správa ZAP: „Medzi prvé obete koronavírusu na Slovensku patrí aj ambulantná starostlivosť“ (01.04.2020)

  1. Neviete náhodou, či minister pripravil nejaké usmernenie o tom, ako má ďalej fungovať ambulantná sféra, myslím teraz hlavne ŠAS? Mal to pripraviť do 3.4.2020. Som detský neurológ a vzhľadom aj na polemiky o spôsoboch úhrad do budúcna a hlavne schopnosť prežiť pri výrazne obmedzenom počte pacientov, sa potrebujeme zariadiť. Niektoré špecializácie už majú aj vypracované Postupy, avšak postrádam nejaký jednotný dokument o tom, ako ďalej, aké sú výhľady, možné scenáre …
    Každý z nás si radí ako vie, ale v takomto „chaotickom“ móde sa pracuje veľmi ťažko. Zatiaľ sme dostali od štátu 4 jednorázové rúška, 4 návlekov na obuv a 4 páry rukavíc. Ak mám s takýmto vybavením (samozrejme si človek zháňa všetko aj po vlastnej linke) fungovať normálne, tak riskujem svoje zdravie (nehovoriac, že pracujem sama, nakoľko sestrička je na očr s deťmi, ktoré sú doma). Ak mám fungovať v režime „len akútne prípady“, tak riskujem, že ma to finančne zruinuje … a teraz si vyber!

Pridaj komentár

Začnite písať... Pre zrušenie stlačte ESC.

Na začiatok