Vyjadrenie k dnešnej téme schvaľovania návrhu vlády o možnosti povolania ambulantných lekárov do nemocníc

ZAP

Vyjadrenie je reakcia na tento článok: https://dennikn.sk/minuta/2205152

„S poľutovaním musím konštatovať, že so Zväzom ambulantných poskytovateľov (ZAP) nebola otázka povolávania lekárov do nemocníc vôbec konzultovaná. A to aj napriek tomu, že zastupuje najväčší počet poskytovateľov ambulantnej zdravotnej starostlivosti na Slovensku.

Tento prístup kompetentných nás skutočne mrzí. Bez spolupráce so zástupcami tých, ktorých sa uloženie povinnosti bytostne týka, bez koordinácie a odbornej prípravy celého ambulantného sektora, bez presného plánu ako bude manažovaná ambulantná starostlivosť, môže dôjsť k vážnemu ohrozeniu zdravia občanov. Každého jedného zdravotníka dnes potrebujeme ako soľ a nevyužitie odbornosti je prejavom neprofesionality a skutočným hazardom v aktuálnej krízovej situácii.

Napriek všetkému je ZAP pripravený okamžite spolupracovať a urobiť všetko preto, aby sme boj s pandémiou ukončili v čo možno najkratšom čase a s čo možno najmenšími stratami vo všetkých oblastiach.

Práve teraz je nevyhnutné veľmi rozvážne riadiť využitie všetkých ľudských zdrojov a dôsledne pripraviť následnosť každého ďalšieho kroku, čo však nemožno úspešne uskutočniť bez expertízy všetkých zainteresovaných subjektov.“

 

Zuzana Dolinková, prezidentka Zväzu ambulantných poskytovateľov

Pridaj komentár

Začnite písať... Pre zrušenie stlačte ESC.

Na začiatok