Zväz ambulantných poskytovateľov sa dohodol na pokračovaní zmlúv so Všeobecnou zdravotnou poisťovňou

ZAP

Zväz ambulantných poskytovateľov sa napokon, už takmer tradične presne na prelome rokov, dohodol na pokračovaní v zmluvnom vzťahu aj s najväčšou štátnou Všeobecnou zdravotnou poisťovňou.

Zuzana Dolinková, prezidentka ZAP:

,,Napriek skutočnosti, že rokovania o podmienkach zmlúv na rok 2021 sa naplno rozbehli až po schválení rozpočtu, teda v prvej polovici decembra 2020, sme radi, že obojstranným akceptovaním kompromisných návrhov sa nám dnes podarilo dospieť k vzájomnej dohode. Veríme, že týmto krokom bude aj v roku 2021 pre pacientov a poistencov Všeobecnej zdravotnej poisťovne zabezpečená dostupná a potrebná ambulantná zdravotná starostlivosť.“

Tak ako sme deklarovali už pri dohode so súkromnými zdravotnými poisťovňami, sme presvedčení, že naše pôvodné požiadavky na zmluvné a cenové úpravy reflektovali aktuálnu situáciu, vrátane zvýšených nákladov zdravotníckych zariadení v súvislosti s pandémiou, ktorej dôsledky práve v týchto dňoch všetci v plnej miere pociťujeme. Zároveň si však plne uvedomujeme a cítime zodpovednosť za ťažkú situáciu a fungovanie zdravotníctva v tejto neľahkej dobe. ,,Chceme veriť, že tak ako to bolo zo strany vedenia rezortu zdravotníctva opakovane sľúbené, zdravie našich občanov a zdravotnícka služba bude skutočnou prioritou tejto vlády. Rovnako chceme veriť, že ambulantný sektor, ktorý tvorí základný pilier poskytovania zdravotnej starostlivosti a drží pacientov pred bránami dnes preťažených nemocníc, sa konečne dostane do záujmu tých, ktorí majú jeho osud a prežitie v rukách. Toto však nedosiahneme bez vzájomného počúvania sa, spolupráce, koordinovania činnosti, úcty a rešpektu všetkých zainteresovaných odborníkov pôsobiacich v zdravotnom systéme krajiny.“ uzatvorila prezidentka ZAP-u.

 

Tlačová správa:

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

Pridaj komentár

Začnite písať... Pre zrušenie stlačte ESC.

Na začiatok