ZAP hodnotí 100 dní Mareka Krajčího vo funkcii ministra zdravotníctva SR

ZAP

ZVÄZ AMBULANTNÝCH POSKYTOVATEĽOV (ZAP) HODNOTÍ PRVÝCH 100 DNÍ MAREKA KRAJČÍHO VO FUNKCII MINISTRA ZDRAVOTNÍCTVA AKO ZMÄTOČNÉ AŽ ROZPAČITÉ OBDOBIE.

Podľa ZAP-u nie je zatiaľ vôbec jasne čitateľná vízia a cieľ, do ktorého chce pán minister tento rezort doviezť.

ZAP ponúkol ministrovi Krajčímu hneď po jeho nástupe do funkcie spoluprácu a pomocnú ruku nielen v boji s pandémiou. Aj napriek ťažkému obdobiu koronakrízy, počas ktorej sa pán minister ujal vedenia rezortu, sme presvedčení, že za 3 mesiace sa už dali naštartovať viaceré projekty, ktoré sú súčasťou Programového vyhlásenia vlády v kapitole zdravotníctvo.

Chceme preto veriť, že pán minister, tak ako opakovane deklaroval, začne čím skôr pracovať na tvorbe, realizácii a implementácii zásadnej reformy slovenského zdravotníctva, na ktorej systematických krokoch sa budú podieľať len tí najskúsenejší odborníci. Cieľom všetkých zainteresovaných subjektov v zdravotníctve musí byť v prvom rade budovanie efektívnej, dostupnej a kvalitnej zdravotnej starostlivosti pre všetkých pacientov. Bez toho, aby sme nastavili financovanie nášho zdravotníctva na minimálne priemernú úroveň krajín Európskej únie, zostane však každá reforma a plán len zbožným prianím bez jeho reálneho a citeľného prínosu pre pacientov a zdravotníkov.

 

Pridaj komentár

Začnite písať... Pre zrušenie stlačte ESC.

Na začiatok