Zväz ambulantných poskytovateľov apeluje na Vládu SR vo vzťahu ku garancii bezpečného zapojenia obyvateľstva, vrátane zdravotníkov, do unikátnej operácie celoplošného testovania na COVID-19

Zväz ambulantných poskytovateľov (ZAP) je okamžite pripravený podporiť mobilizáciu a zabezpečenie personálneho pokrytia doteraz najväčšej celoplošnej akcie na Slovensku za podmienky, ak bude Vládou SR a Ústredným krízovým štábom garantovaná jej nespochybniteľná logistická a materiálna bezpečnosť.

ZAP apeluje, aby bola táto unikátna operácia pripravená a zabezpečená tak, aby v jej dôsledku neboli ohrozené zdravie a životy nielen zdravotníkov, ale nikoho, kto sa je zúčastní. Ak bude ZAP presvedčený o tom, že Vláda SR má bezpečnosť projektu a predovšetkým dopady, ktoré od nej očakáva, jasne pod kontrolou, sme presvedčení, že zdravotníkov nebude potrebné k účasti na testovaní špeciálne vyzývať. V prípade akcie, ktorá je po každej stránke dôkladne pripravená, odporučí ZAP predovšetkým svojím mladším a zdravým členom personálne podporiť testovanie svojou účasťou, pričom rozhodnutie necháme na osobnom zvážení možností každého jednotlivca.

Nikto z nás nepochybuje, že každý zdravotník vie, že jeho miesto je pri pacientovi. Osobitne si ceníme statočnosť a ochotu všetkých, ktorí v tejto ťažkej chvíli stoja pri svojich pacientoch.

Vzhľadom na rôznorodosť názorov verejnej odbornosti na efektivitu a doteraz medializované informácie o bezpečnosti tohoto projektu ZAP zároveň apeluje na Vládu SR, aby účasť na celoplošnom testovaní nepodmieňovala sankciami.

Zuzana Dolinková, prezidentka ZAP


Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

Stiahnuť

Pridaj komentár

Začnite písať... Pre zrušenie stlačte ESC.

Na začiatok