Zväz ambulantných poskytovateľov vyzýva nezaočkovaných občanov k zodpovednosti

ZAP

V Európskej únii je dnes zaočkovaných už vyše 73 percent dospelých. Na Slovensku počet zaočkovaných doteraz dosahuje len vyše 42 percent ľudí.

Zásadný parameter na posúdenie zvládania pandémie, ktorým je percento zaočkovanej populácie jasne hovorí o tom, že sme na chvoste rebríčka krajín Európskej Únie. Aj preto u nás dramatickým spôsobom zo dňa na deň pribúda počet prípadov nákazy novým koronavírusom a aj počet obetí. Pokiaľ sme však v prvej a druhej vlne pandémie nemali proti smrtiacemu vírusu žiadnu zbraň, dnes máme v rukách možnosť účinného očkovania. Napriek tomu na ňu mnohí obyvatelia rezignujú a odmietajú ju.

Zväz ambulantných poskytovateľov (ZAP) preto dôrazne vyzýva občanov nielen k zodpovednosti za vlastné zdravie, ale aj k zodpovednosti za udržanie fungovania zdravotníctva a celej spoločnosti.

„Následkom nízkej preočkovanosti proti Covid-19 sa Slovensko dostalo na popredné miesto v počte úmrtí na toto ochorenie v Európe. V reakcii na túto správu vyzývame doteraz nezaočkovaných občanov aby sa zaočkovali čo najskôr. ZAP zároveň apeluje na politických predstaviteľov, aby problematiku očkovania nezneužívali ako nástroj politického boja, riadili sa medicínskymi faktami, podporili hlas odborníkov a posilnili dôveru vo vakcináciu. Len tak predídeme opakovaniu scenára z 2. vlny, zahlteniu zdravotného systému a zbytočným úmrtiam na Covid-19 a ostatné ochorenia, ktorých liečenie bude v dôsledku preťaženia systému odsunuté.“

Pridaj komentár

Začnite písať... Pre zrušenie stlačte ESC.

Na začiatok