Podmienky uhrádzania výkonu č. 68a v gastroenterológii

 

Vážení členovia ZAP-u – ambulantní gastroenterológovia!

ako sme Vás už informovali Dôvera ZP bude s účinnosťou od 1.5.2020 do 30.6.2020 pri endoskopických vyšetreniach gastroenterológom kompenzovať použitie osobných ochranných pracovných prostriedkov v odôvodnených prípadoch prostredníctvom úhrady príplatkového výkonu č.68a – Príprava zdravotníckeho pracovníka na klinické vyšetrenie s použitím osobných ochranných pracovných prostriedkov a dezinfekcie pred a po endoskopickom výkone počas pandémie COVID-19 v hodnote 1000 bodov. Výkon je možné vykázať dvakrát pri jednom vyšetrení. Dôvera ZP výkon uhradí v rámci dohodnutého spôsobu úhrady za poskytovanie zdravotnej starostlivosti pre ošetrujúceho lekára a zdravotnú sestru.

Príplatkový výkon č. 68a v hodnote 1000 bodov bude možné vykázať dvakrát pri jednom vyšetrení – pre ošetrujúceho lekára a zdravotnú sestru a za splnenia ostatných podmienok uvedených nižšie a dohodnutých so Slovensko gastroenterologickou spoločnosťou aj v Union zdravotná poisťovňa, a.s. 

Zavedenie rovnakých podmienok pri vykazovaní výkonu č.68a ZAP intenzívne rieši aj s VšZP.  Akonáhle budeme mať stanovisko VšZP, Vás budeme o predmetnej veci obratom informovať.

 

Podmienky uhrádzania výkonu č. 68a:

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

One thought on “Podmienky uhrádzania výkonu č. 68a v gastroenterológii

 1. A teda čo môžeme čakať?
  Varianty:
  -výkon účtujete a ak suma výkonov presiahne garantovaných 75%, tak môže požadovať predloženie faktúr za nákup potrebných ochranných prostriedkov. Doložíte- zaplatia, nedoložíte- nezaplatia…
  -ak fakturovaná suma nepresiahne garantovaných 75%, tak im to bude jedno či ich účtujete alebo nie…
  Alebo sa mýlim?
  Gastroenterológovia, takže celá spoločnosť sa pomaly ale isto otvára normálnemu životu /krčmám, barom, reštikám, plavárňam, divákom na rôznych športových podujatiach atď a vy sa máte na čo tešiť. Budete pracovať v skafandroch, ak teda chcete viac ako len tých 75%….“Pán Boh zaplať za tie dary“….
  Obrovské peniaze dáva štát na detekciu nakazených či zjavne chorých naprieč celou spoločnosťou, ktorí vlastne už ani nepribúdajú, zruší núdzový stav, ale gastroenterológ bude musieť robiť opatrenia ako pri vzniku epidémie a on si otvoril ambulanciu na námestí a bral na vyšetrenie ľudí priamo z námestia. Ak teda chce účtovať inkriminovaný výkon.
  Tak čo teda budem robiť ja? Robiť!! Roboty je veľa, čiastočne „zanedbaných“ pacientov počas predchádzajúcich mesiacov je dosť. Skríning stojí ale individuálna nádorová molekulárna sekvencia v „hre osudu pacientov“ nie. Keď niečo odložím a niečo následkom toho dobre nedopadne, pretože nie som i jasnovidec a poženú ma pred súd. Kto sa ma zastane? Krízový štáb? NIK!! Určité opatrenia dodržiavať budem, no na „kozmonauta“ sa hrať nebudem. Bohužial, „nezbohatnem“……

Pridaj komentár

Začnite písať... Pre zrušenie stlačte ESC.

Na začiatok