Predĺženie platnosti výkonov telemedicíny aj po 1.7.2020

 

Vážení členovia Zväzu ambulantných poskytovateľov! 

Dovoľujeme si Vás informovať, že Verejný prísľub Všeobecnej zdravotnej poisťovne vydaný v súvislosti s pandémiou ochorenia Covid-19 vo vzťahu k poskytovaniu zdravotnej starostlivosti s účinnosťou od 1. 4. 2020 poskytovateľom všeobecnej a špecializovanej ambulantnej starostlivosti, ktorého súčasťou sú aj výkony telemedicíny č. 1b, 11a, 70 a 1c, je naďalej v platnosti, teda je v platnosti aj po skončení núdzového stavu a bude v platnosti aj po 1.7.2020 a to až do jeho výslovného odvolania zo strany Všeobecnej zdravotnej poisťovne.

V prípade, že tento Verejný prísľub Všeobecnej zdravotnej poisťovne bude zo strany VšZP odvolaný, budeme Vás o tejto skutočnosti obratom informovať.

Celé znenie verejného prísľubu nájdete zverejnené na našej webovej stránke na tomto linku:

https://zapsk.sk/verejny-prislub-vszp-poskytovatelom-vseobecnej-a-specializovanej-ambulantnej-starostlivosti/

 

Union zdravotná poisťovňa predĺžila platnosť výkonov telemedicíny aktuálne do 30.9.2020, a to v zmysle Usmernenia k vykazovaniu výkonov telemedicíny zo dňa 18.6.2020, o ktorom sme Vás už newslettrom informovali.

S Dôvera zdravotnou poisťovňou podpísal ZAP dodatky platné s účinnosťou od 1.6.2020, ktorých súčasťou sú aj výkony telemedicíny, ktoré budú naďalej poskytovateľom uhrádzané, a to až do ukončenia krízovej situácie. O ukončení úhrady týchto výkonov zo strany Dôvery Vás budeme včas informovať.

Ďakujeme za ústretovosť a spoluprácu.

ZAP

 

 

Pridaj komentár

Začnite písať... Pre zrušenie stlačte ESC.

Na začiatok