Vypracujme si systém a poskytnime si vzájomné výhody vo svojej sieti poskytovateľov. Kontaktujme sa, buďme kolegiálni a doprajme si navzájom!

21 komentárov

 1. Pekný list tieňovej ministerke,špecialistke na mnohé problémy,ona je aj MUDr? Hlavne pravdivý a seriózne napísaný. Moja poklona.

 2. Jana Priputníková

  Podpisujem sa pod každé slovo! Je to napísané pravdivo a úprimne. Ak sa nás nemá kto zastať zvonku, musíme to urobiť sami. Máme svoju vlastnú hrdosť a ak ju nebudeme mať my sami, tak ostatní si nás tiež nebudú vážiť. Argumentujme vecne, neútočme, ale nedajme si na seba kydať od niekoho, kto nemá ani predstavu, ako to v reáli naozaj funguje. Aj preto by sme sa nemali vzdávať!
  Klobúk dole, p. dr. Vidanová.

 3. Dobre napísané! Pravdivé. Ešte lepší je ale príspevok v diskusii- pána doktora, ktorý odišiel do dôchodku.Hovorí mi z duše!!!!

 4. Pani DOKTORKE velmi pekne ďakujem.

 5. Gabriel Komáromy

  Krajská Pobočka VšZP tvrdí, ak teraz podpíšeme (individuálne, prípadne ako ZAP) nové zmluvy (VLDD) bude nás považovať za nových lekárov. Za obdobie od 1.12.2018 do podpisu zmluvy nám nepreplatí kapitáciu, ale len výkony ako PP, očkovanie, … v obvyklej cene a ostatné výkony (8,4,…) v cene nekapitovaných poistencov 0,006639€. Podľa nich verejný prísľub je len na preplácanie výkonov a nie kapitácie!!!

  • Martin Ščešňák

   verejný prísľub

   všetkým poskytovateľom všeobecnej a špecializovanej ambulantnej starostlivosti, ktorí sú členmi Zväzu ambulantných poskytovateľov a ktorí doposiaľ nepodpísali predložený návrh dodatku k zmluve, ktorým sa predlžuje platnosť a účinnosť zmluvy a zvyšuje úhrada za poskytnutú zdravotnú starostlivosť, že zdravotnú starostlivosť poskytnutú od 1. 12. 2018 až do dňa uzatvorenia novej zmluvy, resp. do odvolania tohto prísľubu, uhradí týmto poskytovateľom zdravotnej starostlivosti za podmienok, v rozsahu a cenách v súlade s predloženým návrhom dodatku k zmluve;

  • Martin Ščešňák

   …čiže podľa verejného prísľubu tam patrí aj kapitácia.

 6. Čakáme na reakciu MZ SR MUDr. Kalavskej k Otvorenému listu ZAPu. Je niečo nové?

 7. Jana Priputníková

  Ja vážne zvažujem nezmluvný vzťah, pacienti sa vyjadrujú, že si aj zaplatia, nechcú ísť inde. To ma povzbudzuje, že sa nemusím až tak báť a vydržím, ak bude treba. A ostatným bude Všzp musieť nájsť iného zmluvného lekára, ktorý je najbližšie niekoľko desiatok km od nás

  • Držím Vám palce, pani doktorka!!! Všetky!!!!

  • Mariana Hamzová

   Pani doktorka, prosím Vás, akú máte špecializáciu? Ja som neurológ a tiež vážne zvažujem pokračovať v nezmluvnom vzťahu.
   Pacienti predbežne chápu situáciu vo financovaní ambulancií, aj to, že si pp budú platiť.

   • Jana Priputníková

    Som detský neurológ. Rozprávam sa s pacientmi veľa v posledných dňoch a vysvetľujem situáciu. Ani u jedného som sa nestretla s negatívnou reakciou voči mne. Chápu situáciu a takmer vždy poznamenajú, že radšej si zaplatia akoby mali ísť inde. Takže to ma povzbudzuje vydržať. Držme si palce! Neustupujme nátlaku! Poistenci to chápu, dokonca mnohí povedia, že uvažujú o zmene poisťovne.

 8. Jana Priputníková

  Teraz bežia Správy RTVS, kde odznela informácia, že VšZP sa chce dohodnúť na zmluvách od 1.1.2019 so samotnými lekármi a nebude akceptovať požiadavku ZAP na doplatenie výkonov od septembra, ako je ZAP požiadavka pri vyjednávaní. Vyzerá to, že ak chceme byť principiálni, tak prejdeme do nezmluvných vzťahov od januára 2019 všetci! Koľkí sme naklonení ísť ďalej aj touto cestou???

 9. Zuzana Dolinková

  Ak chcete/chceme byt spoločne úspešní, už teraz nemôže nikto INDIVIDUÁLNE podpísať. Musíme stáť jednotne za našimi požiadavkami, pretože len tak môžeme spoločne vyrokovať to minimum, ktoré požadujeme.

Pridať komentár