Vypracujme si systém a poskytnime si vzájomné výhody vo svojej sieti poskytovateľov. Kontaktujme sa, buďme kolegiálni a doprajme si navzájom!

3 komentáre

 1. Jana Priputníková

  Toto už je riadny tlak na psychiku, ale o to predsa ide v takýchto kritických a vyhrotených momentoch! Netreba podliehať tomuto tlaku, veď my predsa nemienime a nebudeme odmietať poskytovať ZS poistencom VšZP od 1.1.2019, my ju budeme aj naďalej zabezpečovať! Zmení sa len spôsob platby za ošetrenie ak by sme sa nedohodli s VšZP – namiesto limitovanej platby od VšZP budeme dostávať plnú úhradu od samotných poistencov VšZP a oni si to následne budú nárokovať od VšZP, nakoľko bezplatnú ZS nezabezpečujeme my, lekári, ale oni, poisťovne, správcovia peňazí poistencov.
  Ja hovorím hlavne za ŠAS, kolegovia PLD a PLDD vzhľadom na iný charakter práce to majú trochu iné, ale myslím, že aj ich je ešte dosť, aby dali hlavy dokopy a dohodli svoj postup.
  Netreba komunikovať jednotlivo s VšZP, treba podnety preposielať a vzájomne komunikovať postup medzi sebou a so ZAP. Sme lekári a nie právnici! Tak bojujme za seba ako lekári – ošetrujme (aj so zmenou spôsobu platenia za našu prácu) a nechajme našich právnikov, aby riešili naše zmluvné veci po právnej stránke. Platby za december máme sľúbené, takže zatiaľ nie sme bez príjmov! Využime Vianočné sviatky na „nádych“ v atmosfére rodinnej pohody s najbližšími, upokojme svoje vnútro. Po sviatkoch sa dozvieme, ako zareaguje alebo nezareaguje VšZP a my sa podľa toho zariadime v Novom roku 2019!
  Dovoľte mi pripomenúť, že roky končiace 8 majú v histórii SR zvláštne miesto s príchuťou víťazstiev, kedy sa zásadne menili negatívne skutočnosti a odchádzali arogantní a konšpirační lídri z politiky a spoločenského života, tak možno je to šanca aj pre náš lekársky stav a rok 2018 bude tiež rokom úspešného boja proti arogancii VšZP! Len to teraz netreba vzdať v cieľovej rovinke!
  Požehnané sviatky nám všetkým!

 2. Ahmadullah Fathi

  Keď som dnes počul vyjadrenie riaditeľky VšZP, ako bude riešiť situáciu v januári … Cítim sa byť hrdý, že patrím medzi tých statočných, ktorí bojujú za slušné pracovné podmienky pre lekárov. ĎAKUJEM VÁM VŠETKÝM KTORÍ ZOTRVÁVATE.

Pridať komentár