3 thoughts on “Tlačová správa ZAP k VšZP (18.12.2018)

  1. Toto už je riadny tlak na psychiku, ale o to predsa ide v takýchto kritických a vyhrotených momentoch! Netreba podliehať tomuto tlaku, veď my predsa nemienime a nebudeme odmietať poskytovať ZS poistencom VšZP od 1.1.2019, my ju budeme aj naďalej zabezpečovať! Zmení sa len spôsob platby za ošetrenie ak by sme sa nedohodli s VšZP – namiesto limitovanej platby od VšZP budeme dostávať plnú úhradu od samotných poistencov VšZP a oni si to následne budú nárokovať od VšZP, nakoľko bezplatnú ZS nezabezpečujeme my, lekári, ale oni, poisťovne, správcovia peňazí poistencov.
    Ja hovorím hlavne za ŠAS, kolegovia PLD a PLDD vzhľadom na iný charakter práce to majú trochu iné, ale myslím, že aj ich je ešte dosť, aby dali hlavy dokopy a dohodli svoj postup.
    Netreba komunikovať jednotlivo s VšZP, treba podnety preposielať a vzájomne komunikovať postup medzi sebou a so ZAP. Sme lekári a nie právnici! Tak bojujme za seba ako lekári – ošetrujme (aj so zmenou spôsobu platenia za našu prácu) a nechajme našich právnikov, aby riešili naše zmluvné veci po právnej stránke. Platby za december máme sľúbené, takže zatiaľ nie sme bez príjmov! Využime Vianočné sviatky na „nádych“ v atmosfére rodinnej pohody s najbližšími, upokojme svoje vnútro. Po sviatkoch sa dozvieme, ako zareaguje alebo nezareaguje VšZP a my sa podľa toho zariadime v Novom roku 2019!
    Dovoľte mi pripomenúť, že roky končiace 8 majú v histórii SR zvláštne miesto s príchuťou víťazstiev, kedy sa zásadne menili negatívne skutočnosti a odchádzali arogantní a konšpirační lídri z politiky a spoločenského života, tak možno je to šanca aj pre náš lekársky stav a rok 2018 bude tiež rokom úspešného boja proti arogancii VšZP! Len to teraz netreba vzdať v cieľovej rovinke!
    Požehnané sviatky nám všetkým!

  2. Keď som dnes počul vyjadrenie riaditeľky VšZP, ako bude riešiť situáciu v januári … Cítim sa byť hrdý, že patrím medzi tých statočných, ktorí bojujú za slušné pracovné podmienky pre lekárov. ĎAKUJEM VÁM VŠETKÝM KTORÍ ZOTRVÁVATE.

Pridaj komentár

Začnite písať... Pre zrušenie stlačte ESC.

Na začiatok